Prasideda pasieniečių mokymai įgyvendinant Interreg VI-A Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo Programos finansuojamą projektą Nr. LTPL00002 „Saugumo didinimas Lietuvos–Lenkijos pasienio teritorijoje“ / SBGS-23
Pasieniečiai nori dar geriau reaguoti į geopolitines grėsmes Lietuvos ir Lenkijos pasienio ruože, todėl dalyvauja bendruose praktiniuose mokymuose.
2024 m. rugsėjo 9 d. prasidėjo bendri Lietuvos ir Lenkijos sienų apsaugos tarnybų pareigūnų mokymai, į kuriuos atvyko šešiolika skirtingą, nuo 2 iki 29 metų, profesinę patirtį turintys pareigūnai. Šie 5 dienų mokymai yra viena iš 3 bendros mokymų programos dalių, kurią, gruodžio viduryje, vainikuos sąveikos pratybos. Mokymuose pareigūnai susipažįsta su geopolitinėmis pasaulio grėsmėmis, praktiškai mokosi taikyti NATO operacijų planavimo standartą, o įgytas žinias ir patirtis galės išnaudoti bendruose mokymuose ar veiksmuose su kariuomene. Praktinių užduočių metu pareigūnai sprendžia geopolitinių grėsmių uždavinius, remdamiesi geopolitiką lemiančiais veiksniais, t.y. karinė galia, geografija, ekonominis pajėgumas ir kt. Kitose mokymų programos dalyse Lietuvos ir Lenkijos pareigūnai ugdys praktinius gebėjimus, reikalingus stiprinti sąveiką ir gerinti veiksmų koordinavimą vykdant bendrą patruliavimą bei pasalą tarptautiniame kontekste Lenkijos ir Lietuvos pasienyje geopolitinių grėsmių atveju. Mokymų pabaigoje vyksiančios bendros sąveikos pratybos leis įtvirtinti įgytas žinias ir gebėjimus.
Bendri Lietuvos ir Lenkijos sienų apsaugos pareigūnų mokymai organizuojami įgyvendinant projekto LTPL00002 „Saugumo didinimas Lietuvos–Lenkijos pasienio teritorijoje“, kuris iš dalies finansuojamas INTERREG VI-A Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo Programos lėšomis. Mokymai sustiprins institucijų gebėjimus užtikrinti viešąjį saugumą pasienio teritorijoje bei pasitarnaus asmeninių kontaktų užmezgimui ir pareigūnų bendradarbiavimui operatyviniame lygmenyje.