Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo Programos finansuojamas projektas Nr. LT-PL-3R-199 „Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų bendradarbiavimas“

logo-interreg-LTUPOL-48011.jpg

Pradedamas įgyvendinti (Interreg V-A) Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo Programos finansuojamas projektas „Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų bendradarbiavimas“

2019 metų birželio 1 d. Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos pradėjo įgyvendinti projektą „Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų bendradarbiavimas“. Projektas iš dalies finansuojamas (Interreg V-A) Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo Programos lėšomis, projekto Nr. LT-PL-3R-199. Projektas įgyvendinamas kartu su partneriu Lenkijoje Divizijos generolo Henriko Minkevičiaus vardo Sienos apsaugos Palenkės rinktine.

Lietuvai ir Lenkijai tapus Šengeno erdvės narėmis buvo panaikinta vidinių sienų kontrolė, išaugo tarpvalstybinio nusikalstamumo grėsmė. Sienų apsaugos tarnybos privalo keisti veiklos pobūdį, dirbti kartu, taikyti vienodą taktinių veiksmų praktiką bendram saugumo užtikrinimo tikslui pasiekti, o tam būtini specifiniai instituciniai gebėjimai, kurių partneriai stokoja. Tarnybų bendradarbiavimas ir bendros veiklos turi būti aiškios bei išsamiai aptartos specialistų, nes tik tai padėtų įgyvendinti tarpvalstybinius Lietuvos ir Lenkijos susitarimus nelegalios migracijos, neteisėto daiktų ir asmenų gabenimo, saugumo užtikrinimo srityse.

Projekto tikslas - stiprinanti Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų institucinius gebėjimus ir bendradarbiavimą, siekiant sumažinti tarpvalstybinį nusikalstamumą Lietuvos ir Lenkijos pasienio regionuose.

Projekto uždaviniai:

  1. Padidinti Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų institucinius gebėjimus bendrų veiklų vykdymui.
  2. Sustiprinti Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų bendradarbiavimą, skirtą užtikrinti pasienio regionų saugumą.

Projekto tikslinė grupė - Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų specialistai.

Numatomi rezultatai: parengta ir įgyvendinta 1 taktinių gebėjimų tobulinimo mokymo programa, mokymuose dalyvaus 184 dalyviai; bus įsigyta specializuota technika; suburta 1 tarptautinė darbo grupė; parengtos 1 Gairės bendrų veiksmų vykdymui; suorganizuota 1 tarptautinė konferencija.

Projekto trukmė – 18 mėnesių.

Projekto biudžetas – 926 068,02 Eur.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

 

logo-interreg-LTUPOL-48011.jpg

Įgyvendinamo projekto „Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų bendradarbiavimas“, kuris yra iš dalies finansuojamas (Interreg V-A) Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo Programos lėšomis, projekto Nr. LT-PL-3R-199, dėka, VSAT pareigūnai pradėjo kelti kvalifikaciją specifinėse veiklos srityse.

Šių metų lapkričio mėnesį trisdešimt du pareigūnai pradėjo dalyvauti mokymuose, skirtuose tarnybinio automobilio vairavimo įgūdžių gerinimui ir baigė pirmąją jų dalį. Mokymai vyksta Kauno rajone, UAB ARV-Auto aikštelėje su specialiais įrenginiais, kurioje galima modeliuoti praktines vairavimo ekstremaliomis sąlygomis situacijas pagal mokymų programą. Mokymų trukmė iš viso 40 ak. val. Mokymus dalyviai baigs jau gruodžio mėnesį. Mokymų dalyviai džiaugiasi, turėdami galimybę patobulinti praktinius vairavimo įgūdžius, kuriuos naudos kasdieniame darbe bei kituose projekto mokymuose, skirtuose taktiniams įgūdžiams tobulinti bendrai patruliuojant Lietuvos ir Lenkijos pasienio ruože.

Dar šiais metais, lapkričio ir gruodžio mėnesiais, VSAT pareigūnai dalyvaus mokymuose Lenkijoje, Balstogėje. Mokymai susiję su nelegalios migracijos teisinio reglamentavimo praktinio taikymo problematika.

Projekto tikslas - stiprinanti Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų institucinius gebėjimus ir bendradarbiavimą, siekiant sumažinti tarpvalstybinį nusikalstamumą Lietuvos ir Lenkijos pasienio regionuose.

Projekto uždaviniai (1)Padidinti Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų institucinius gebėjimus bendrų veiklų vykdymui. (2) Sustiprinti Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų bendradarbiavimą, skirtą užtikrinti pasienio regionų saugumą.

 

logo-interreg-LTUPOL-48011.jpg

Pasieniečiai tobulina ekstremalaus vairavimo įgūdžius

VSAT pareigūnai dalyvauja dvišalės Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo programos lėšomis finasuojamuose ekstremalaus vairavimo mokymuose.

vaira1.jpg vaira2.jpg vaira3.jpg

Įgyvendinant projektą „Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų bendradarbiavimas“, kuris yra iš dalies finansuojamas (Interreg V-A) Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo programos Nr. LT-PL-3R-199 lėšomis, pasieniečiai tobulina kvalifikaciją specifinėse veiklos srityse.

Lapkričio pradžioje 32 VSAT pareigūnai pradėjo 40 akademinių valandų trukmės tarnybinių automobilių vairavimo įgūdžių tobulinimo mokymus.

Jie vyksta Kauno rajone esančioje UAB „ARV-Auto“ aikštelėje su specialiais įrenginiais, kurioje galima modeliuoti praktines vairavimo ekstremaliomis sąlygomis situacijas.

Mokymų dalyviai džiaugiasi, turėdami galimybę tobulinti praktinius vairavimo įgūdžius, kurių gali prireikti tarnyboje tiek vykdant funkcijas šalies teritorijoje, tiek bendrai patruliuojant kartu su kolegomis Lenkijoje.

Lapkritį ir gruodį VSAT pareigūnai dalyvaus mokymuose Balstogėje, kuriuose bus nagrinėjama nelegalios migracijos teisinio reglamentavimo praktinio taikymo problematika.

Lietuvai ir Lenkijai tapus Šengeno erdvės narėmis buvo panaikinta vidinių sienų kontrolė, išaugo tarpvalstybinio nusikalstamumo grėsmė, tad abiejų šalių sienos apsaugos žinybos privalo keisti veiklos pobūdį, dirbti kartu, taikyti vienodą taktinių veiksmų praktiką bendram saugumo užtikrinimo tikslui pasiekti.

Šio projekto tikslas – stiprinti Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų institucinius gebėjimus vykdant bendras veiklas, o taip pat skatinti bendradarbiavimą bei mažinti tarpvalstybinį nusikalstamumą abiejų šalių pasienio regionuose.

Projekto metu numatoma parengti ir įgyvendinti taktinių gebėjimų tobulinimo mokymo programą bei apmokyti 184 specialistus. Taip pat ketinama įsigyti specializuotos technikos, suburti tarptautinę darbo grupę, suorganizuoti teminę konferenciją, parengti gaires bendrų veiksmų vykdymui.

 

logo-interreg-LTUPOL-48011.jpg

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) sėkmingai įgyvendina projektą „Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų bendradarbiavimas“.

Sėkmingai tęsiamas 2019 m. birželio 1 d. startavęs projektas „Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų bendradarbiavimas“, kuris yra iš dalies finansuojamas (Interreg V-A) Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo programos (toliau – Programa) lėšomis, projekto Nr. LT-PL-3R-199. Iš Programos projekto įgyvendinimui yra skirta 926 068 eurų parama. Jį Lietuvos pasieniečiai įgyvendina kartu su Lenkijos partnere, Divizijos generolo Henriko Minkevičiaus sienos apsaugos Palenkės rinktine.

Nepaisant to, kad šiuo metu aktyvus bendradarbiavimas su Lenkijos partneriu ir veiklų įgyvendinimas yra sulėtėjęs, įsibėgėjusios visos veiklos. Praėjusių metų pabaigoje 32 pareigūnai sėkmingai baigė tarnybinio automobilio vairavimo įgūdžių tobulinimo kursus, kuriuos iš karto ėmė taikyti savo veikloje. Šių metų sausio mėnesį Lietuvos ir Lenkijos pareigūnai, atsakingi už kriminalinės žvalgybos veiklas tarnybose, mišriose grupėse mokėsi asmenų, kurie užsiima neteisėta veikla, identifikavimo, monitoringo ir dokumentavimo srityje, užmezgė darbinius kontaktus ir apsikeitė svarbia informacija.

Didelis dėmesys buvo skiriamas numatytos projekte specializuotos įrangos įsigijimui. Įsigytas Eksperto mikroautobusas (Schengen Bus) su įranga, kelionės dokumentų tikrinimui ir tyrimui skirtu įrenginiu, specializuotas patrulinis automobilis su greičio matavimo priemone ir automatine automobilių numerių atpažinimo sistema bei kita darbui reikalinga kompiuterine įranga, kita specializuota įranga, kuri, kaip pavyzdžiui rankiniai dokumentų detektoriai, jau sėkmingai naudojami VSAT kasdienėje veikloje. Atlikus viešųjų pirkimų procedūras, dalis paramos lėšų buvo sutaupyta ir bus panaudota papildomam specializuotam tarnybiniam automobiliui įsigyti ateinantį pusmetį.

Be to, suburta projekte darbo grupė, į kurios sudėtį įeina abiejų šalių partnerių specialistai, pradėjo rengti Lietuvos ir Lenkijos sienos apsaugos tarnybų ilgalaikio bendradarbiavimo gaires. Šis dokumentas detalizuos konkrečius veiksmus, kurie įgalins praktiškai įgyvendinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lenkijos Respublikos Vyriausybės sutarties dėl bendradarbiavimo per sieną nuostatas.

Projekto tikslas - stiprinanti Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų institucinius gebėjimus ir bendradarbiavimą, siekiant sumažinti tarpvalstybinį nusikalstamumą Lietuvos ir Lenkijos pasienio regionuose.

Projekto uždaviniai (1)Padidinti Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų institucinius gebėjimus bendrų veiklų vykdymui. (2) Sustiprinti Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų bendradarbiavimą, skirtą užtikrinti pasienio regionų saugumą.

 

logo-interreg-LTUPOL-48011.jpg

Tęsiamas projekto, skirto Lietuvos ir Lenkijos pasieniečių bendradarbiavimui stiprinti, įgyvendinimas

Nepaisant to, kad COVID19 pandemijos apribojimai trukdo sklandžiai įgyvendinti suplanuotas projekto „Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų bendradarbiavimas“ veiklas, jo įgyvendinimas tęsiamas prisitaikant prie susiklosčiusios situacijos. Projektas yra iš dalies finansuojamas (Interreg V-A) Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo programos lėšomis, projekto Nr. LT-PL-3R-199. Projektui įgyvendinti yra skirta 926 068 eurų parama. 2019 m. birželio 1 d. pradėtą projektą Lietuvos pasieniečiai įgyvendina kartu su Lenkijos partnere Divizijos generolo Henriko Minkevičiaus sienos apsaugos Palenkės rinktine.

Per projekto įgyvendinimo laikotarpį nuo  2019 m. birželio 1 d., yra įvykdyti dveji mokymai, skirti tarnybinio automobilio vairavimo įgūdžių tobulinimui bei asmenų, kurie užsiima neteisėta veikla, identifikavimui, monitoringui ir dokumentavimui. Buvo įsigyta visa planuota specializuota įranga ir papildomai, iš sutaupytų lėšų, buvo nupirktas papildomas specializuotas tarnybinis automobilis.

Projekte suburta darbo grupė, kurią sudaro abiejų šalių partnerių specialistai, baigia rengti Lietuvos ir Lenkijos sienos apsaugos tarnybų ilgalaikio bendradarbiavimo gaires. Šis dokumentas detalizuos konkrečius veiksmus, kurie padės efektyviau įgyvendinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lenkijos Respublikos Vyriausybės sutarties dėl bendradarbiavimo per sieną nuostatas. Darbo grupės nariai, esant pandeminei situacijai, susitikimus ir diskusijas organizuoja nuotoliniu būdu. Gairės bus pristatytos baigiamosios projekto konferencijos metu.

Likę mokymai, skirti pareigūnų taktinių gebėjimų bendrai patruliuoti abiejų valstybių pasienio ruože tobulinimui bei automobilių ir dokumentų tikrinimo įgūdžių tobulinimui, bus vykdomi 2021 m. pavasarį. Planuojama, kad projektas bus sėkmingai įgyvendintas ir planuoti rezultatai bus pasiekti iki 2021 m. gegužės 31 d.

Projekto tikslas - stiprinti Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų institucinius gebėjimus ir bendradarbiavimą, siekiant sumažinti tarpvalstybinį nusikalstamumą Lietuvos ir Lenkijos pasienio regionuose.

Projekto uždaviniai - padidinti Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų institucinius gebėjimus bendrų veiklų vykdymui, sustiprinti šių tarnybų bendradarbiavimą, skirtą užtikrinti pasienio regionų saugumą.

 

 

logo-interreg-LTUPOL-48011.jpg

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) įgyvendina projektą „Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų bendradarbiavimas“.

2019 m. birželio 1 d. startavęs ir du metus truksiantis projektas iš dalies finansuojamas (INTERREG V-A) Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo Programos lėšomis, projekto Nr. LT-PL-3R-199, kurio įgyvendinimui skirti 926 068 eurai.

Projektą Lietuvos pasieniečiai įgyvendina kartu su Lenkijos partneriais, Divizijos generolo Henriko Minkevičiaus sienos apsaugos Palenkės rinktine.

Šio projekto tikslas – stiprinti Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų institucinius gebėjimus vykdant bendras veiklas, o taip pat skatinti bendradarbiavimą bei mažinti tarpvalstybinį nusikalstamumą abiejų šalių pasienio regionuose.

Projekto metu numatoma parengti ir įgyvendinti taktinių gebėjimų tobulinimo mokymo programą bei apmokyti 184 specialistus. Taip pat ketinama įsigyti specializuotos technikos, suburti tarptautinę darbo grupę, suorganizuoti teminę konferenciją, parengti gaires bendrų veiksmų vykdymui.

Įgyvendindama projektą, 2020 metais VSAT įsigijo specializuotus lengvuosius tarnybinius automobilius Toyota Corolla ir Volkswagen Passat su visa reikiama įranga, bei specializuotą mikroautobusą/Shengenbus Volkswagen Crafter su įmontuota laboratorine ir kita specializuota įranga. Specializuotos transporto priemonės bus naudojamos tarnybos funkcijoms įgyvendinti - siekiant mažinti tarpvalstybinį nusikalstamumą Lietuvos – Lenkijos pasienio regionuose.

totyota1.jpg passat2.jpg vw1.jpg 

toyota2.jpg passat1.jpg vw2.jpg

 

logo-interreg-LTUPOL-48011.jpg

Pagal bendradarbiavimo projektą VSAT įsigijo specializuoto transporto

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) įgyvendina projektą „Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų bendradarbiavimas“. Pagal jį Lietuvos pasieniečiai įsigijo specializuotų automobilių.

cars.jpg passat3.jpg

2019 m. birželio 1 d. startavęs ir dvejus metus truksiantis projektas iš dalies finansuojamas (INTERREG V-A) Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo Programos lėšomis (projekto Nr. LT-PL-3R-199), kurio įgyvendinimui skirti 926 068 eurai.

Projektą Lietuvos pasieniečiai įgyvendina kartu su Lenkijos partneriais, Divizijos generolo Henriko Minkevičiaus sienos apsaugos Palenkės rinktine.

Įgyvendindama projektą, 2020 m. VSAT įsigijo specializuotus lengvuosius tarnybinius automobilius „Toyota Corolla“ ir „Volkswagen Passat“ su visa reikiama įranga bei specializuotą mikroautobusą (Shengenbus) „Volkswagen Crafter“ su įmontuota laboratorine ir kita specializuota įranga. Specializuotos transporto priemonės bus naudojamos tarnybos funkcijoms įgyvendinti siekiant mažinti tarpvalstybinį nusikalstamumą Lietuvos – Lenkijos pasienio regionuose.

Šio projekto tikslas – stiprinti Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų institucinius gebėjimus vykdant bendras veiklas, skatinti bendradarbiavimą bei mažinti tarpvalstybinį nusikalstamumą abiejų šalių pasienio regionuose.

Projekto metu numatoma parengti ir įgyvendinti taktinių gebėjimų tobulinimo mokymo programą bei apmokyti 184 specialistus. Taip pat ketinama įsigyti specializuotos technikos, suburti tarptautinę darbo grupę, suorganizuoti teminę konferenciją, parengti gaires bendrų veiksmų vykdymui.

 

logo-interreg-LTUPOL-48011.jpg

Baigiamas įgyvendinti projektas Nr. LT-PL-3R-199, skirtas Lietuvos ir Lenkijos pasieniečių bendradarbiavimui stiprinti

Šių metų gegužės 31 bus baigtas įgyvendinti dvejus metus trukęs ir (Interreg V-A) Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo programos lėšomis iš dalies finansuotas projektas „Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų bendradarbiavimas“ Nr. LT-PL-3R-199. Projektą nuo 2019 m. birželio 1 d. įgyvendina Lietuvos pasieniečiai kartu su Lenkijos partnere Divizijos generolo Henriko Minkevičiaus sienos apsaugos Palenkės rinktine. Projektui įgyvendinti buvo skirta 926 068 eurų parama.

Žinoma, projekto įgyvendinimą apsunkino COVID19 pandemija ir jos metu taikomi apribojimai. Vėlavo mokymo veiklų įgyvendinimas, partnerių susitikimai perkelti į nuotolinę erdvę. Gegužės mėnesį, laikantis visų saugumo reikalavimų, įgyvendinama projekto mokymų, skirtų pareigūnų taktinių gebėjimų bendrai patruliuoti abiejų valstybių pasienio ruože bei tikrinti automobilius ir dokumentus, praktinė dalis, mokymus vykdant lauke. Teorinė mokymų dalis įgyvendinta nuotolinių mokymų pagalba balandžio mėnesį. Gegužės 28 d. įvyks baigiamoji projekto viešinimo konferencija, kurią organizuos Lenkijos partneris nuotoliniu būdu. Konferencijos metu bus pristatytos projekto metu parengtos gairės, pateikiančios darbo grupės siūlymus dėl partnerių bendradarbiavimo tobulinimo ateityje. Visus, norinčius išgirsti apie pasiektus projekto rezultatus, prašome prisijungti prie konferencijos.

Projekto tikslas - stiprinti Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų institucinius gebėjimus ir bendradarbiavimą, siekiant sumažinti tarpvalstybinį nusikalstamumą Lietuvos ir Lenkijos pasienio regionuose.

Projekto uždaviniai - padidinti Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienų apsaugos tarnybų institucinius gebėjimus bendrų veiklų vykdymui, sustiprinti šių tarnybų bendradarbiavimą, skirtą užtikrinti pasienio regionų saugumą

Atnaujinimo data: 2024-01-02