>
2023-12-06

Sezonas prasideda: kontrabandininkai jau plukdo cigaretes Nemunu (foto)

Atšalus orams, kontrabandininkai renkasi ne kartą išbandytą metodą. Cigarečių „plaustus“ mėgina užmaskuoti ir padaryti panašius į plaukiančias ledo lytis. Vieną tokį „plausta“ iš Nemuno ištraukė pietinį sienos ruožą su Baltarusija saugantys Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų užkardos pasieniečiai. Šį sykį iš Baltarusijos plukdyta 500 pakelių cigarečių „Fest“ su tenykštėmis banderolėmis.

Antradienį ryte Nemunu einantį sienos su Baltarusija ruožą stebėję VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos pareigūnai ties Druskininkų savivaldybės Švendubrės kaimu, maždaug už 900 metrų nuo valstybės sienos, aptiko upėje, žolėse, įstrigusį neaiškų objektą.

20231206 cig-Drusk-4.jpeg 20231206 cig-Drusk-5.jpeg 20231206 cig-Drusk.jpeg

Apžiūrėję į krantą išvilktą, sušalusiu sniegu apdrabstytą „plaustą“, VSAT pareigūnai jame rado 500 pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis. Gamykliniai rūkalų blokai buvo sandariai apvynioti polietileno plėvele, ant krovinio pritvirtintas jo lokacijai sekti naudojamas GPS siųstuvas.

Įvykio aplinkybes toliau aiškinasi pirmiau minėto VSAT padalinio pasieniečiai.

20231206 cig-Drusk-3.jpeg 20231206 cig-Drusk-2.jpeg

Kasmet VSAT pareigūnai fiksuoja, jog šaltuoju laiku kontrabandininkai renkasi nekart išbandytą metodą – rūkalų plaustus bandoma užmaskuoti ir padaryti panašius į plaukiančias ledo lytis. Jie apvyniojami balta polietileno plėvele arba medicinine marle, apdrabstomi sušalusiu sniegu, ledu bei purvu, o plūdrumui reguliuoti parenkamos įvairios statybinės medžiagos – plytos, betoniniai blokeliai, šaligatvio trinkelės ir pan.

Tokius cigarečių krovinius dažniausiai aptinka ir sulaiko būtent Druskininkų užkardos pasieniečiai. Šis VSAT padalinys saugo sienos su Baltarusija ruožą, kuriame į Lietuvą įteka Nemunas.

Juo 17 kilometrų eina abiejų valstybių siena. Baltarusijos krante kontrabandininkai jaučiasi laisvai ir veikia netrukdomi šios šalies pasieniečių. Dažniausiai rūkalų kroviniai su pritvirtintais GPS įrenginiais aname krante nuleidžiami į Nemuną tikintis, kad srovė cigaretes atneš į Lietuvos krantą.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.