Prisivažinėjo: kartvelo vairuotojo pažymėjimas – padirbtas, krepšyje – kvaišalai (foto)

Data

2023 03 17

Įvertinimas
0
20230315 gruz-Kalvar-2-pix--.jpg

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė iš Lenkijos į Lietuvą automobiliu „Skoda Fabia“ vykusį Sakartvelo pilietį. Užsienietis buvo apsirūpinęs, įtariama, klastote – neva gimtinėje išduotu vairuotojo pažymėjimu ir kvaišalais.

Trečiadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnai Kalvarijos savivaldybėje, Salaperaugio kaimo apylinkėse, pasirinktinai patikrinti sustabdė iš Lenkijos įvažiavusią škodą. Vokietijoje registruotą automobilį vairavo 49-erių Sakartvelo pilietis.

 

Kontrolės metu paaiškėjo, kad nors kartvelo asmens dokumentai nepriekaištingi, tačiau neva Sakartvele išduotas vairuotojo pažymėjimas – įtartinas. Atidžiai jį apžiūrėjusiems pasieniečiams kilo įtarimas, kad dokumentas greičiausiai padirbtas: imituota holograma, reljefinė spauda ir UV apsauga, nėra mikroteksto.

Atliekant automobilio patikrą, bagažinėje, sportiniame krepšyje, rastas maišelis, su, įtariama, augalinės kilmės narkotinėmis medžiagomis – kanapėmis ir jų dalimis.

VSAT pareigūnai kartvelą 48 valandoms sulaikė ir uždarė į areštinę.

Varėnos pasienio rinktinėje pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo juo, dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti ir kontrabandos. Griežčiausia kartvelo laukianti bausmė – laisvės atėmimas iki dešimties metų.

Ketvirtadienį Alytaus apylinkės teismas užsieniečiui paskyrė kardomąją priemonę suėmimą trim mėnesiams. 

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.