>
2024-02-07

Pasieniečių rankose – Nerimi iš Baltarusijos atplaukęs kryžiaus formos cigarečių „plaustas“ (foto)

Kontrabandinių cigarečių „plaustai“ iš Baltarusijos atplaukia ne tik Nemunu, bet ir Nerimi. Vieną jų su 1,5 tūkst. pakelių cigarečių pasieniečiai iš vandens ištraukė Švenčionių rajone. Šių rūkalų vertė – per 6 tūkst. eurų.

Pirmadienio naktį per VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Pavoverės pasienio užkardos vaizdo stebėjimo sistemą buvo pastebėtas Nerimi ties Prienų kaimu (Švenčionių r.) plaukiantis įtartinas objektas – kryžiaus formos konstrukcija. Į tą vietą skubiai išvyko mobiliojo patrulio pareigūnai.

cig-plaustas-6.jpg cig-plaustas-3.jpg cig-plaustas-2.jpg

Ties Šukeliškių kaimu į upę nuleidę tarnybinę valtį, pasieniečiai priplaukė prie nežinomo objekto. Į krantą jie išvilko kryžiaus formos metalinę konstrukciją, prie kurios buvo pritvirtinti penki ryšuliai, apvynioti baltos ir juodos spalvos polietileno plėvele. Šios plaukiojančios konstrukcijos viduryje dar buvo pritvirtintas GPS siųstuvas „SinTrack“ su išankstinio mokėjimo SIM kortele ir nuotolinio valdymo skambutis „TDM Electric“. Užtikrinti šio „plausto“ plūdrumą turėjo 35 baltos silikatinės plytos, pritvirtintos prie kiekvieno ryšulio.

cig-plaustas-1.jpg cig-plaustas-4.jpg

Ryšuliuose pasieniečiai rado 1 500 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis. Bendra jų vertė, įskaitant Lietuvoje privalomus mokesčius, 6 210 eurų.

Rastų kontrabandinių rūkalų savininkas nenustatytas. Cigaretės, GPS siųstuvas su SIM kortele ir skambutis laikinai saugomi Pavoverės pasienio užkardoje.

Nerimi, prieš jai įtekant į Lietuvos teritoriją, apie 7 kilometrus eina siena su Baltarusija. Tokių mėginimų Švenčionių rajone, kuomet rūkalus iš kaimyninės valstybės bandoma atplukdyti į Lietuvą, žiemą pasitaikydavo ir anksčiau.

VSAT Komunikacijos skyriaus inf.