2024-03-19

Lietuvoje gyvenantis ir čia dirbantis baltarusis naudojosi rusiška klastote (foto)

Pasieniečiai demaskavo leidimą laikinai gyventi Lietuvoje ir čia dirbantį  Baltarusijos pilietį, kuris naudojosi netikru neva Rusijoje jam išduotu vairuotojo pažymėjimu.

Naktį iš pirmadienio į antradienį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Padvarionių pasienio užkardos pareigūnų, Medininkų pasienio kontrolės punkte (PKP) tikrinusių iš Lietuvos išvažiuojančius automobilius ir jais vykstančius asmenis, įtarimą sukėlė automobilio BMW X5 keleivis. Transporto priemone baltarusiškais registracijos numeriais važiavęs 38-erių baltarusis, be savo šalies piliečio paso, pasieniečiams pateikė leidimą laikinai gyventi Lietuvoje bei vairuotojo pažymėjimą. Būtent šio dokumento, neva jam išduoto Rusijoje, autentiškumu VSAT pareigūnai suabejojo.

Detaliau ištyrę pateiktą vairuotojo pažymėjimą pasieniečiai nustatė, kad jo kortelė – ne polikarbonatinė, apsauginis tinklelis, mikrotekstas, nuotrauka, rekvizitų užpildymas ir dokumento numeris atlikti rašaliniu spausdintuvu, imituoti optiškai kintantys dažai. Visa tai VSAT pareigūnams leido padaryti prielaidą, kad rusiškas vairuotojo pažymėjimas – visiška klastotė.

20240319 klast-Medin-2-pix.jpg 20240319 klast-Medin-3.jpg

Baltarusiui išduotas leidimas laikinai gyventi Lietuvoje galioja iki spalio 31 d. Jis dirba vairuotoju vienoje mūsų šalies įmonėje, teikiančioje krovinių pervežimo, sandėliavimo ir muitinės tarpininkavimo paslaugas. Pasieniečių apklausiamas užsienietis teigė, jog prieš kelerius metus jam dirbant Maskvoje, baigė galioti jo vairuotojo pažymėjimas. Jis kreipėsi į Odincovo miesto autoinspekciją, kur po kurio laiko jam buvo išduotas naujas dokumentas.

Šia versija nepatikėję pasieniečiai baltarusį sulaikė. Vilniaus pasienio rinktinėje dėl dokumento suklastojimas ar disponavimas juo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokuroras. Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatytas areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Trečiadienį paaiškės, kokia kardomoji priemonė bus skirta sulaikytam baltarusiui.

VSAT Komunikacijos skyriaus inf.

Asociatyvi Lauros Jurgelevičiūtės / VSAT nuotr.