2023-04-21

Vokietijoje ieškomam sportiniam „Lamborghini“ pasieniečiai neleido išvažiuoti į Baltarusiją (foto)

Pasienyje su Baltarusija – neeilinis įvykis: sulaikytas prabrangus automobilis „Lamborghini Huracan“ ir Lietuvos pilietis, Vokietijoje ieškomą automobilį gabenęs į Baltarusiją.

Baltarusijos pasienyje, Šumsko pasienio kontrolės punkte (PKP), VSAT pareigūnai sulaikė retą automobilį „Lamborghini Huracan“ su vokiškais valstybinio numerio ženklais. Kenos užkardos pasieniečiai nustatė, kad aštuonerių metų senumo automobilio (o gaminti šį modelį italai pradėjo prieš devynerius metus) nuo šių metų balandžio 4 d. ieškojo Vokietijos teisėsaugininkai. Vairuotojo pateikti asmens dokumentai buvo nepriekaištingi.

Paaiškėjo, kad automobilį į Baltarusiją mėgino išvežti Lietuvos pilietybę turintis ir Vilniuje gyvenantis 66-erių vyras. Tokio modelio naudoto automobilio vertė – apie 200 tūkst. eurų. Apklausę liudytoju, pasieniečiai vairuotoją paleido.

Dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo arba realizavimo VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai įstatymas numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki ketverių metų.

Automobilis saugomas Vilniaus pasienio rinktinėje.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės inf.