2024-02-26

Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė vokiečių deportuotą trakiškį

Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė Lietuvoje dėl padarytų nusikalstamų veikų ieškomą Trakų rajono gyventoją, kurį deportavo Vokietija.

Šeštadienį Vilniaus oro uoste nusileidus lėktuvui iš Frankfurto, VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Vilniaus oro uosto pasienio užkardos pareigūnai sulaikė juo parskridusį 34-erių Trakų rajono gyventoją. Pasieniečiai nustatė, kad dėl įvykdytų vagysčių jo paiešką šių metų sausį paskelbė sostinės policija.

Vokietijos įstatymus pažeidinėjusį ir dėl to iš šalies išsiųstą vyrą pasieniečiai atvesdino į Vilniaus oro uosto pasienio kontrolės punkto patalpas. Tą pačią dieną sulaikytasis buvo perduotas atvykusiam paieškos iniciatoriaus konvojui.

Šiemet pasieniečiai jau sulaikė 81 asmenį (iš jų 62 – oro uostuose), kurių dėl įvairių nusikaltimų ar pažeidimų ieškojo Lietuvos bei užsienio teisėsaugos institucijos.

2023 m. tokių sulaikytųjų iš viso buvo 1 085, iš kurių 853 VSAT pareigūnai sulaikė oro uostuose. 2022 m. šie skaičiai buvo atitinkamai 1 520 ir 1 187.

Dauguma pernai sulaikytų asmenų (1 046, arba 96,4 proc.) turėjo Lietuvos pilietybę. Taip pat buvo sulaikyti 9 Baltarusijos ir 8 Jungtinės Karalystės bei dar 17-os valstybių piliečiai.

VSAT Komunikacijos skyriaus inf.

Vilniaus oro uoste. Gedimino Kalinauskio / VSAT archyvo nuotr.