2024-02-09

Vietoj planuotų dviejų dienų turko „viešnagė“ Lietuvoje užtruks visą mėnesį (foto)

Vilniaus oro uoste pasieniečiai demaskavo į Prancūziją ketinusį skristi Turkijos pilietį, kuris naudojosi, įtariama, suklastota bulgariška tapatybės kortele. Užsienietis suimtas vienam mėnesiui.

Ketvirtadienio rytą VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Vilniaus oro uosto užkardos pareigūnai, patruliavę Vilniaus oro uosto išvykimo terminale (Šengeno sterilioje zonoje) patikrino reisu į Paryžių vykstantį 34-erių Turkijos pilietį. Paprašius užsieniečio pateikti kitus dokumentus, pasieniečiams jis ištiesė, kaip įtariama, visiškai suklastotą neva jam išduotą bulgarišką tapatybės kortelę.

Turkas buvo sulaikytas ir apklaustas Vilniaus pasienio kontrolės punkto tarnybinėse patalpose.

20240209 klast-VOU-pix.jpg 20240209 klast-VOU-2-pix.jpg

Per apklausą Turkijos pilietis teigė, kad vyko į Prancūziją, nes jau metai, kai Paryžiuje gyvena ir dirba statybose. Šią savaitę jis atskrido iš Prancūzijos į Vilnių porai dienų pailsėti. Užsienietis prisipažino asmens tapatybės kortelę prieš metus už 700 eurų pirkęs iš nepažįstamo asmens, su kuriuo susisiekęs telefonu perdavė savo duomenis ir nuotrauką. Bulgariško dokumento jam prireikė įsidarbinant Prancūzijoje ir gaunant ten sveikatos draudimą.

Vilniaus pasienio rinktinėje dėl dokumento suklastojimo ar jo panaudojimas arba realizavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokuroras. Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatytas areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Penktadienį Turkijos piliečiui buvo paskirta kardomoji priemonė – suėmimas vienam mėnesiui.

VSAT Komunikacijos skyriaus inf.

Vilniaus oro uoste. Gedimino Kalinauskio / VSAT archyvo nuotr.