2023-08-22

Kylančių grėsmių akivaizdoje Lietuva, Latvija ir Lenkija derina savo pozicijas (foto)

Antradienį VSAT vadas gen. Rustamas Liubajevas virtualiame susitikime su kolegomis – valstybės sienos apsaugos tarnybų vadovais gen. Gunčiu Pujatsu (Latvija) ir div. gen. Tomaszu Praha (Lenkija) – aptarė aktualius klausimus, rūpimus su Baltarusija ir Rusija besiribojančioms Europos šalims.

Trijų valstybių sienos apsaugos tarnybų vadai pasidalijo nuomonėmis apie situaciją prie valstybių sienos, apie kiekvienoje šalyje kylančias grėsmes, apie reagavimą į jas, jų užkardymo būdus. Trečius metus tebesitęsiantis neteisėtų migrantų antplūdis iš Baltarusijos, toje šalyje dislokuoti „Wagner“ samdiniai – tai pavojai, su kuriais turime kovoti išvien.

Pasienio tarnybų generolai taip pat apsvarstė padėtį, kuri susidarytų priėmus politinį sprendimą sieną su Baltarusija ir Rusija uždaryti visiškai, aptarė galimus veiksmų scenarijus ir algoritmus.

Dalykinio susitikimo dalyviai R. Liubajevas, G. Pujatsas ir T. Praha aptarė būdus ir kanalus keičiantis operatyvine informacija tarp trijų šalių.

Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos sienos apsaugos tarnybų vadų susitikimas vyko prieš ateinantį pirmadienį Varšuvoje rengiamą Baltijos šalių ir Lenkijos vidaus reikalų ministrų pasitarimą.