2024-04-16

Kaunietės kelionė: lėktuvu iš Londono į Kauną, iš ten konvojaus automobiliu – į areštinę Klaipėdoje

Kauno oro uoste pasieniečiai sulaikė iš Jungtinės Karalystės atskridusią kaunietę, kuriai Lietuvoje teismo nutartimi skirtas suėmimas. Moteris buvo nuteista, tačiau vengė atlikti paskirtą bausmę.

Sekmadienio naktį Kauno oro uoste nusileidus lėktuvui iš Londono, VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Vilniaus oro uosto pasienio užkardos pareigūnai sulaikė juo parskridusią 42-ejų kaunietę. Pasieniečiai nustatė, kad prieš pusantro mėnesio, kovo 1 d., jos paiešką paskelbė uostamiesčio policija. Už kriminalinio nusikaltimo padarymą moteris buvo nuteista laisvės atėmimo bausme, tačiau, vengdama ją atlikti, pasislėpė. Teismas kaunietei skyrė kardomąją priemonę – suėmimą.

Sulaikytąją pasieniečiai atvesdino į Kauno oro uosto pasienio kontrolės punkto patalpas ir informavo paieškos iniciatorių. Tą pačią dieną VSAT pareigūnai kaunietę perdavė Kauno policijos konvojui.

Šiemet pasieniečiai sulaikė 161 asmenį (iš jų 125 – oro uostuose), kurių dėl įvairių nusikaltimų ar pažeidimų ieškojo Lietuvos bei užsienio teisėsaugos institucijos.

2023 m. tokių sulaikytųjų iš viso buvo 1 085, iš kurių 853 VSAT pareigūnams įkliuvo oro uostuose. 2022 m. šie skaičiai buvo atitinkamai 1 520 ir 1 187.

Dauguma pernai sulaikytų asmenų (1 046, arba 96,4 proc.) turėjo Lietuvos pilietybę. Taip pat buvo sulaikyti 9 Baltarusijos ir 8 Jungtinės Karalystės bei dar 17-os valstybių piliečiai.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės inf.

Lauros Jurgelevičiūtės / VSAT asociatyvi nuotr.