2024-04-03

Įtariama, kad Lietuvoje išsinuomotas automobilis buvo pavogtas Vokietijoje (foto)

Pasieniečiai sulaikė daugiau nei du mėnesius Vokietijoje ieškomą automobilį. Lietuvoje jį išsinuomojęs vyras šito nežinojo.

Antradienio pavakarę VSAT Pagėgių  pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai sustabdė iš Smiltynės keltu „Žalgiris“ atplukdytą automobilį „Skoda Fabia“.  Naujojoje Smiltynės perkėloje keltu atvykusį automobilį su lietuviškais valstybiniais numerio ženklais vairavo 52-ejų Neringos savivaldybės gyventojas. Pasieniečiams patikrinus transporto priemonės dokumentus nustatyta, kad šiemet sausio 25 d. Interpolo duomenų bazėje užregistruota šios „Skoda Fabia“ vagystė, paiešką paskelbusi šalis – Vokietija.

Automobilio vairuotojas pasieniečiams pasakojo, kad jis dirba užsienyje, šiuo metu grįžęs į Lietuvą, išsinuomojęs automobilį, o apie jo vagystę nieko nežinojęs. VSAT pareigūnams patikrinus škodos nuomos sutartį, paaiškėjo jog vyras su viena uostamiesčio įmonių šią sutartį sudarė tik prieš kelias valandas.

20240403 Škoda F-Klaip-2-pix--.jpg 20240403 Škoda F-Klaip-pix--.jpg

Vyriškio pateikti parodymai – nuoseklūs, todėl po apklausos pasieniečiai  jį paleido.

Dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ar realizavimo VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuroras. Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatyta bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

Sulaikytas automobilis saugomas viename iš VSAT padalinių.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinės inf.